NEDEN YIKANABİLİR BEZ KULLANMALIYIZ ?

Anadolu da bebeklerin çok yakın bir zamana kadar kumaş bezler kullanıldığını biliyoruz. Kadınların iş gücüne, evin dışında ihtiyaç duyulmaya başlanınca anneyi ilgilendiren her ürünün en hızlısı ve pratiği ortaya çıktı. Kullan- at çocuk bezlerini hikâyesi buna dayanıyor. Ne yazık ki içeriğinde 50 den fazla kimyasal bulunan hazır bezler artık güvenilir bir seçenek olmaktan çok uzak.

Her emzirme çocukta çiş yapma ve dışkılama refleksi uyandırır. Bebekler normalde idranın sıcaklığını ve beraberinde gelen rahatlığı sever. Ancak sonra oluşan ıslaklık ve soğukluk hissi onları rahatsız eder. Hazır bez kullanan bebekler bu ıslaklık ve soğukluğu duymayacakları için idrarı tutma ihtiyacı duymazlar. Hazır bez sıvıyı dışarı sızdırmayan kuvvetli nem tutucu kimyasallar içerir.

Hazır bezlerde nem tutucu, yapıştırıcı, koku giderici, sızdırmaz birçok kimyasal bulunuyor. Bu maddeler bebeğin en hassas olduğu, henüz bağışıklık sisteminin dahi gelişmediği bir dönemde tenine ve özel bölgelerine temas ediyor. Yapılan araştırmalar bebek bezlerinde bulunan kimyasalların üreme organları gelişimine sebep olduğunu, cinsel bozuklukları tetiklediğini ve ne yazık ki kısırlığa yol açtığını gösteriyor. Hazır bezler insana olduğu kadar doğaya da düşman. Plastik malzemeden üretilen bezlerin doğada çözünmesi binlerce yıl alıyor. Üstelik çözündükçe kimyasal kalıntıları da ardında bırakıyor. Bir annenin günde ortalama 6 bez kullandığı düşünülürse her yıl milyonlarca bebek bezi doğada çözünmeyi bekliyor diyebiliriz. Sadece bebek bezleri değil, benzer ham maddelerden üretilen kadın pedl’eri günlük pedleri ve hasta bezleri de bedene ve doğaya verdiği zarar ortadadır.

Bu nedenlerden ötürü, bebeğine, bedenine ve doğaya duyarlı anneler ve kadınlar olarak uzun süre kullanıma uygun, zarar vermeden sızdırmayan, tasarruflu, çevreyi koruyan, yıkanabilen bebek bezleri kadın pedleri ve hasta bezlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

MEG BABY İLE SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN EL ELE

 

MEG BABY bebeklerin poposunda pişik oluşumuna yol açacak havasız bir ortam yaratmaz

 

MEG Baby bebeklerin bezden 6 ila 10 ay daha önce kurtulmalarına yardımcı olur.

 

MEG Baby %80'a varan oranda daha ucuz olup aile bütçesine katkıda bulunur.

 

Hazır bezi ile 1 çocuk maliyet hesabını yaparsak :

Bebek bezlerinin ortalama fiyatının markasına göre 0.50 – 0.80 kr. arasında olduğu düşünülürse

Bir çocuk 3 yıl x 365 gün =1095 gün  bez kullanır

Bir çocuk 1günde ortalama 7 bez kullanırsa x 1095 =7665 adet bez kullanılır Bu rakam iki tona civarı çöp demektir.

Bir çocuk 3 yılda 7665 adet bez kullanırsa x bir bez maliyeti ortalama 0,60= 4,599 TL maliyeti

MEG Baby ‘den rengârenk ve fazlasıyla alacağınız 500.00 tl lik  bezle bir ve ikinci çocuklarınızı büyüterek çocuğunuzu sağlıklı büyütüp, doğaya ’da faydalı olup aile bütçesinde ciddi katkıda bulunursunuz.